Baner01b Profil

         

          Firma arkon vznikla v roku 2008 s cieľom pôsobiť ako stabilný a spoľahlivý poskytovateľ služieb v oblasti výpočtovej techniky a predaja tovaru súvisiaceho s týmito službami. Aby bolo možné tento cieľ dosiahnuť, tak od svojho vzniku prevádzkujeme servisné stredisko, ktoré je umiestnené v priestoroch nášho kamenného obchodu. Týmto riešením zákazník vybaví všetko potrebné na jednom mieste a nám to umožňuje poskytovať komplexnú službu. Naši prioritný zákazníci sú menšie firmy a úrady, ktoré majú do 20 aktívnych používateľov výpočtovej techniky. Okrem toho poskytujeme služby a predaj tovaru aj bežným zákazníkom ktorými sú fyzické osoby. Naši klienti si nás vyberajú pre náš individuálny prístup, spoľahlivosť, stabilitu a finančnú dostupnosť.
          Naše zameranie má 2 hlavné časti. Prvou sú služby súvisiace s výpočtovou technikov, ktoré sú neoddeliteľne spojené s predajom súvisiaceho tovaru (druhá časť).
          Časť služieb zahŕňa niekoľko okruhov. Hlavný je celková starostlivosť o výpočtovú techniku menších firiem a úradov (Outsourcing IT). Nasleduje okruh kde patrí diagnostika, oprava, údržba výpočtovej techniky (počítač, notebook, tablet) pre fyzické osoby, či už v našom servisnom stredisku alebo priamo u zákazníka (Servis).  Ďalší okruh služieb tvoria služby, ktoré súvisia s výpočtovou technikou, ale mi ich označujeme ako "Kancelárske služby". Sem patrí kopírovanie a tlač dokumentov, skenovanie dokumentov, vytvorenie dokumentu na základe podkladov od zákazníka, poslanie e-mailu na zvolenú adresu, tvorba vizitiek v menších počtoch atď..
          Časť "Predaj" zahŕňa predaj tovaru súvisiaceho s výpočtovou technikou. Sem patrí predaj notebook-ov, počítačových komponentov, počítačového príslušenstva (klávesnice, myši, USB kľúče atď.), náplní do tlačiarní (originálnych aj neoriginálnych), monitory, sieťové prvky, DVD médiá atď.. Významnú položku nášho predaja tvorí predaj počítačov. Okrem počítačov od popredných výrobcov, predávame aj počítače, ktoré sa skladajú v našom servisnom stredisku a predávame ich pod vlastnou značkou. Schopnosť skladať vlastné počítače nám umožňuje predať zákazníkovi počítač, ktorý bude čo možno najviac zodpovedať jeho potrebám. Keďže sa tieto počítače skladajú u nás, ich prípadný servis sa rieši taktiež u nás. Takto môžeme flexibilnejšie reagovať na zákazníkove potreby. Možnosť dať si zložiť počítač využívajú hlavne firmy (kancelárske počítače) a počítačový hráči, ktorý hľadajú herný počítač zložený na mieru.
          Kybernetická bezpečnosť je pre nás veľmi dôležitá a preto je venujeme významnú pozornosť. Od svojho vzniku predáva antivírusové produkty od firmy ESET. Produkty ktoré predávame sami používame, poznáme ich a dôverujeme ich kvalite. Vďaka tomu vieme bezpečnostné riešenie zákazníkovi nie len predať, ale ponúknuť mu aj kvalitnú službu v podobe poradenstva, inštalácie a konfigurácie. Takýto komplexný prístup zákazníci oceňujú a obracajú sa na nás vždy keď potrebujú v tejto oblasti nájsť optimálne riešenie. V súčasnosti patríme medzi ESET Strieborných partnerov a množstvo našich trvalých zákazníkov naďalej rastie.